Dla szwedzkiego producenta wnętrz drewnianych, C&D Snickeri, każdy nowy klient oznacza nowy projekt z nowymi produktami, który stawia wysokie wymagania systemowi ERP. „Ważne dla nas jest, aby system ERP mógł zarządzać szybkim obiegiem komponentów i produktów, które przechodzą przez nasze drzwi. Rzadko produkujemy ten sam produkt dwa razy”, wyjaśnia Emil Carlson, kierownik budowy.

Monitor G5 to standardowy system przeznaczony dla wszystkich typów firm produkcyjnych. Niezależnie od tego, czy firma produkuje płytki drukowane, plastikowe torby, klocki hamulcowe czy półtłuste mleko, zawsze istnieje sposób na usprawnienie procesów i ułatwienie pracy z Monitorem G5. C&D Snickeri zajmuje się głównie projektowaniem i produkcją mebli oraz wnętrz z drewna. Nie ma dwóch takich samych projektów, więc każde nowe zlecenie zaczyna się od rejestracji nowych artykułów w systemie.

W fabryce w Falköping pracuje około 40 pracowników, którzy projektują, produkują i montują wnętrza biur z otwartą przestrzenią, przestrzenie publiczne, hotele oraz wyposażenia sklepów itp.

„Mamy dział projektów, który zarządza projektami od początku do końca. Zależy nam na tym, aby system ERP mógł zarządzać szybkim obiegiem komponentów i produktów, które przechodzą przez nasze drzwi. Rzadko produkujemy ten sam produkt dwa razy. Dzięki temu mamy szybki przebieg procesów, zarówno w zakresie zakupów, jak i dostaw”, dodaje Emil.

Monitor umożliwia C&D monitorowanie produkcji, zakupów, niezawodności dostaw dostawców oraz niezawodności dostaw dostarczanych klientom.

„Możemy również kontrolować, czy nasze planowanie czasu produkcji jest prawidłowe. Jeśli musimy coś kupić, jesteśmy o tym informowani w odpowiednim czasie.”

C&D posiada certyfikat FSC, a Monitor jest bardzo pomocny w tym obszarze, dzięki możliwości śledzenia zakupów, zarządzania fakturami, wytworzonych produktów i wszystkich procesów produkcyjnych.

„To duży plus i znacznie ułatwia nasze audyty” – dodaje Emil.

 

Zależy nam na tym, aby system ERP mógł zarządzać szybkim obiegiem komponentów i produktów, które przechodzą przez nasze drzwi.

W ramach swojej produkcji firma C&D postanowiła nie dzielić różnych rodzajów prac na różne operacje.

„Czas stolarzy należy do nich. Logują się, kiedy zaczynają pracę. CNC i obróbka powierzchni mają swoje własne operacje, aby je rozdzielić. Posiadamy wielu wykwalifikowanych i kompetentnych stolarzy. Są zaangażowani od początku do końca i zajmują się wszystkimi poszczególnymi operacjami. Zajmują się cięciem paneli i struganiem drewna, aż do momentu zapakowania produktu i przygotowania go do dostawy”.

C&D Snickeri prowadzi głównie działalność projektową. Może to być wykonanie prostych szafek w dużych ilościach, zaawansowanych pokryć schodowych lub lad recepcyjnych. Funkcja „Rejestr projektów” w Monitorze daje wgląd w przepracowane godziny, zakupy oraz status fakturowania zamówień do klientów itp.

„Zarządzamy tutaj również aktualnym statusem naszych projektów. To tutaj robimy prognozy, porównujemy z budżetem i dokonujemy własnych szacunków postępu finansowego projektu. Mając to wszystko pod jednym dachem, to dla nas duży plus – dodaje.