Monitor-Academy-Platforma-rozwoju-umiejętności

Monitor Academy – Platforma rozwoju umiejętności

Technologie cyfrowe przekształcają procesy biznesowe, kulturę i środowiska pracy, a uczenie się i doskonalenie własnych umiejętności stało się koniecznością, również ekonomiczną. Firmy i liderzy biznesowi zwiększają tempo działań, aby wyposażyć swoich pracowników w najlepsze możliwe narzędzia i zasoby edukacyjne, celem rozwoju ich zaangażowania oraz umiejętności.

Wdrożenie systemu Monitor ERP (wcześniej nazywanego Monitor G5) w firmie niesie ze sobą zarówno korzyści, jak i wyzwania dla naszych klientów oraz ich pracowników. Wykorzystanie wszystkich możliwości, jakie system Monitor ERP ma do zaoferowania w operacjach produkcyjnych i zmaksymalizowanie zwrotu z inwestycji zdają się być zupełnie naturalne i oczywiste, jednak podstawowym wyzwaniem, przed którym stoją firmy, jest kwestia: Jak skutecznie przeszkolić zespół, aby w pełni wykorzystać możliwości drzemiące w systemie?

Dzisiaj przedstawimy wam Roberta Djeerfa, pomysłodawcę projektu Monitor Academy – internetowej platformy edukacyjnej, która wyróżnia się na tle konkurencji. Robert dołączył do zespołu Monitora ERP w Szwecji w 1997 roku po ukończeniu studiów. Przez kilka lat pracował jako konsultant, a następnie został specjalistą ds. systemu w wersji G4. Później pracował jako product owner i lider projektu Monitor G5. Kierował także zespołem programistów pracujących nad prototypami dla rozwoju Monitora, w celu stworzenia nowej generacji systemu. W roku 2019 temu objął stanowisko Head of Monitor Academy.

Przyjrzyjmy się temu, w jaki sposób Robert przekłada swoje ogromne doświadczenie zdobyte w ciągu wielu lat rozwoju i pracy z systemem ERP na najwyższym poziomie oraz eksperckie spostrzeżenia ze współpracy z konsultantami i partnerami na przestrzeni lat, do fundamentów wirtualnej platformy edukacyjnej – Monitor Academy:

Co zainspirowało Cię do rozpoczęcia projektu Monitor Academy?
Monitor Academy miała być wewnętrznym narzędziem edukacyjnym dla naszych pracowników, aby mogli dowiedzieć się więcej o Monitorze, wewnętrznych procesach, wsparciu, rozwoju i nie tylko. Następnie została zaprojektowana jako zewnętrzna platforma edukacyjna dla naszych klientów, aby osiągnąć wyższą wydajność w nauce samego Monitora ERP. Przy takiej samej liczbie godzin szkolenia przez naszych konsultantów, Monitor Academy daje zdecydowanie więcej możliwości, które pozwalają klientom osiągnąć podstawy, których potrzebują. Stanowi to oszczędność czasu i zapewnia naszym klientom szybką ścieżkę wdrożenia się w codzienną pracę z Monitorem ERP.

Jak długo trwały prace nad projektem?
Wybór platformy technicznej rozpoczął się w 2019 roku. Była to jedna z najbardziej krytycznych decyzji do podjęcia, ponieważ do wyboru było około dziesięciu różnych systemów zarządzania nauczaniem (LMS) z Europy i USA. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Eloomi, duński LMS. W lipcu rozpoczęliśmy produkcję filmów z kursów podstawowych, a pierwszy kurs został opublikowany w sierpniu tego samego roku. Naszym celem jest tworzenie od dwóch do trzech kursów miesięcznie. Obecnie mamy ponad 100 kursów w języku angielskim i szwedzkim. Produkcja treści jest procesem ciągłym, ponieważ istnieje długa lista kursów do stworzenia w przyszłości.

Jakie są wrażenia klientów?
Klienci korzystają z bezpłatnego dostępu do podstawowych kursów po złożeniu zamówienia na Monitor ERP – do dwóch tygodni po uruchomieniu. Przeprowadziliśmy ankietę wśród użytkowników i naprawdę im się to podoba! Uważają, że takie podejście do nauki zwiększa efektywność realizacji projektu. Jest to nauka we własnym tempie, która wymaga samodyscypliny, aby ukończyć kurs w ramach czasowych wdrożenia Monitora.

Jak myślisz, który aspekt pomógł naszym potencjalnym i obecnym klientom uczyć się bardziej efektywnie?
Monitor Academy umożliwia firmom wyznaczenie wewnętrznego administratora lub menedżera, dzięki czemu można ustalić termin ukończenia kursu dla ich zespołu. Istnieją również automatyczne przypomnienia, które dają pracownikom dodatkowy impuls, gdy zbliża się deadline. Pomaga to wywrzeć pewną presję na użytkownikach i zachęcić ich do ukończenia kursu. Zarówno nasi konsultanci, jak i menedżerowie mogą łatwo śledzić postępy pracowników w nauce. Ważne jest, aby monitorować każdy etap nauki pracowników w trakcie trwania kursu. Śledzenie postępów informuje naszych konsultantów, kiedy należy umówić kolejną wizytę w celu przeprowadzenia szkolenia na miejscu. Najlepsze jest to, że po ukończeniu podstawowego kursu zostanie przyznany certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę. Jakość mówi sama za siebie. Inwestycja w Monitor jest równoznaczna z pozyskaniem partnera z niemal 50-letnim doświadczeniem w branży produkcyjnej i wiedzą zdobytą w ponad 5500 firm na całym świecie.

Czy istnieje szersza wizja platformy w przyszłości?
W tej chwili chcemy, aby Akademia była normalnym podejściem do nauki dla klientów Monitora. Zaszliśmy daleko w procesie docierania do większej liczby użytkowników i będziemy nadal dodawać więcej treści do platformy. Będziemy stale przeglądać i aktualizować istniejące treści, takie jak filmy, zgodnie z najnowszymi osiągnięciami Monitora. Planujemy również włączyć więcej osób do zespołu, aby tworzyć i rozwijać więcej kursów, dodając różne głosy (narracje) profesjonalistów w celu optymalizacji Monitor Academy. 'Grywalizacja’ jest jedną z funkcji, o których myślimy. Istnieje kilka sposobów, aby to zadziałało, dodając elementy takie jak tabele wyników, odznaki, zbieranie punktów i pasek postępu. Programy e-learningowe z funkcją 'grywalizacji’ okazały się skuteczne i zabawne. Nie tylko zwiększają zaangażowanie pracowników, ale także tworzą pozytywną rywalizację i poprawiają wyniki nauczania.

Jakie jest Twoje zdanie na temat e-learningu? Jak ważne jest posiadanie narzędzia do nauki online, takiego jak Monitor Academy, w przyszłości?
Pytanie „jak” bez pytania „dlaczego” nie ma sensu – moim podejściem do nauki jest nie tylko wiedzieć, jak robić rzeczy, ale także oddzielić informacje od wiedzy. Podejście Monitor Academy polega na umieszczeniu wiedzy w kontekście i umożliwieniu zrozumienia powodów. Kiedy demonstruję użytkownikom jakąś funkcję, dostarczam im podstawowych informacji i informuję ich, dlaczego ta funkcja jest dla nich odpowiednia: co ona daje oraz jaki jest jej cel. Wiele kursów e-learningowych pokazuje użytkownikom, jak coś zrobić, ale nie odnosi się do tego, dlaczego użytkownicy muszą to zrobić, jaki jest tego cel lub co dzięki temu zyskują. Narzędzia online umożliwiają zdalną naukę. Może to poprawić wskaźniki retencji wiedzy, pomagając w szkoleniu nowych pracowników bez ograniczeń czasowych i lokalizacyjnych. E-learning przeżywa rozkwit i stanie się integralną częścią przyszłości uczenia się różnych rzeczy. Tradycyjne podejście do nauki może okazać się wyzwaniem w nauczaniu zaawansowanego oprogramowania, takiego jak system Monitor ERP. Szkolenie bez pomocy cyfrowych, takich jak wysokiej jakości filmy, animacje i szkolenia symulacyjne, szybko straci na popularności. Posiadanie przemyślanego doświadczenia edukacyjnego, które wspiera zarówno możliwości współpracy, jak i motywację do nauki wśród pracowników, nie jest już bonusem, ale jest niezbędne dla każdej firmy.

 

Więcej o Monitor Academy 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Nie ma tutaj jeszcze żadnego komentarza, bądź pierwszy!

Napisz komentarz
Dodaj komentarz

Przeczytaj również:

Monitor ERP pomaga Bjerrum Nielsen zwiększać produktywność

Prawie trzy lata temu duńska firma produkcyjna Bjerrum Nielsen poczyniła znaczący krok, zastępując swój stary system ERP C5, systemem Monitor ERP. Wdrożenie pilotowane przez Monitora okazało się dobrą decyzją dla firmy, która obecnie widzi znaczne usprawnienia w swojej codziennej działalności. Jesper Faurholt, kierownik produkcji w Bjerrum Nielsen, wyjaśnia, dlaczego wybrali właśnie Monitor ERP: „Zdecydowaliśmy się wybrać Monitor, ponieważ mogli oni spełnić nasze wymagania dzięki kompletnemu standardowemu rozwiązaniu” – mówi, wspominając o skoncentrowaniu Monitora na produkcji: „Monitor wyróżnia się na tle innych systemów ERP, ponieważ wywodzi się z produkcji.To był dla nas decydujący czynnik”. Uruchomienie nowego systemu ERP nie zawsze jest łatwe, ale firmie Bjerrum Nielsen udało się osiągnąć zamierzone cele zarówno na czas, jak i w ramach budżetu. Allan Lawaetz Nielsen, dyrektor generalny firmy, jest szczególnie zadowolony z całego procesu: „Uruchomiliśmy system na czas. Trzymaliśmy się naszego planu, co jest rzadkością, a jednocześnie zmieściliśmy się w budżecie” – podsumowuje z uśmiechem. Wzrost produktywności Od czasu przejścia na system Monitor ERP, produktywność Bjerrum Nielsen znacznie wzrosła. Według Jespera Faurholta udało im się ją zwiększyć o około 20%! „Monitor znacząco przyczynił się do wzrostu naszej produktywności – o około 20% w ciągu ostatnich kilku lat” – wyjaśnia z dumą Jesper. Silne partnerstwo Produktywność nie była jedynym celem. Firma podkreśla również, że Monitor jest silnym partnerem. Pia A. Kristiansen, dyrektor finansowy w Bjerrum Nielsen, wskazuje na zadowolenie z Monitora jako doradcy: „Bjerrum Nielsen zdecydowanie poleciłoby Monitora wielu innym firmom produkcyjnym. To naprawdę świetny partner” – mówi Pia, dodając, że Monitor często wyprzedza ją, jeśli chodzi o ulepszenia. Skupienie na zrównoważonym rozwoju Kolejnym ważnym elementem dla firmy jest zrównoważony rozwój, w którym Monitor również okazał się pomocny. Jesper Faurholt zdradza, że wkrótce firma będzie mogła raportować swój ślad CO2 bezpośrednio w Monitorze: „Jesteśmy bardzo blisko możliwości raportowania śladu CO2 w Monitorze. To naprawdę wspaniałe, że Monitor oferuje tę funkcję i cieszymy się z tego”. Bjerrum Nielsen zdaje sobie również sprawę, że zrównoważony rozwój będzie coraz ważniejszy w przyszłości – zarówno dla nich samych, jak i dla ich klientów. Dlatego Funkcja Zrównoważonego Rozwoju – Sustainability by Monitor jest ważną funkcjonalnością, która zaspokaja tę potrzebę. „Nie ma wątpliwości, że funkcja zrównoważonego rozwoju stanie się czynnikiem konkurencyjnym, a możliwość raportowania śladu CO2 ma znaczenie dla naszych klientów – a zatem ma również znaczenie dla nas” – uzupełnia Jesper Faurholt, kierownik produkcji. System i partnerstwo, które działają Ogólnie rzecz biorąc, współpraca z Monitorem okazała się sukcesem dla Bjerrum Nielsen. „System nie został przeceniony, a Monitor z pewnością spełnił nasze oczekiwania. W całym procesie widać było zaangażowanie” – mówi Jesper Faurholt. Allan Lawaetz Nielsen zgadza się z tym, dodając, że przez cały czas otrzymywali wartościowe wskazówki. Z trzyletnim doświadczeniem w korzystaniu z Monitor ERP i wyraźnym poczuciem, że system idealnie pasuje do ich potrzeb produkcyjnych, Bjerrum Nielsen jest gotowy polecić go innym w branży produkcyjnej: „Mamy naprawdę dobre doświadczenia z systemem Monitor, który znacząco przesunął nas w kierunku wydajniejszej produkcji przemysłowej. Jest to więc nasza mocna rekomendacja”, podsumowuje Jesper Faurholt.
Monitor-ERP-pomaga-Bjerrum-Nielsen-zwiększać-produktywność
Logo firmy Monitor ERP System
zweryfikowano

0/5

Monitor ERP System

zarządzanie firmą i wsparcia decyzji biznesowych


Monitor ERP System
Cała Polska
300 osób
Zobacz profil
Branża
Automotive, Elektronika, Meblarska, Metalurgiczna, Produkcyjna, Tworzywa sztuczne
Opis
Kompletny system zarządzania firmą i wsparcia decyzji biznesowych. MONITOR zapewnia Ci kontrolę nad całą Twoją działalnością. System ten składa się z wielu modułów, które w sumie obejmują wszystkie kluczowe działania we współczesnym przedsiębiorstwie produkcyjnym....
rozwiń