Nowelizacje przepisów regulujące pracę zdalną, które prawdopodobnie wejdą w życie 1 kwietnia br. obligują pracodawcę do zachowania ciągłości procesów kadrowych. W takim i w wielu innych przypadkach, wymagających komunikacji z działem HR narzędzia cyfrowe są niezbędne. Digitalizacja procesów HR staje się dzisiaj koniecznością.
Dlatego obecnie pytaniem, na jakie należy szukać odpowiedzi jest: w jaki sposób przeprowadzić transformację cyfrową?Eksperci Unit4 Teta oraz praktycy HR w odpowiedzi na najczęstsze problemy przedsiębiorców przygotowali darmowy poradnik “3 kroki do digitalizacji HR”, który pomoże zweryfikować Twoje patrzenie na problem.
Znajdziesz w nim opis przebiegu implementacji cyfrowych rozwiązań w przedsiębiorstwie: od przygotowania, przez sprawdzenie dostępnych rozwiązań po rzeczywiste przykłady wdrożeń, tzw. case study. Specjaliści ujawniają w nim także tajniki przeprowadzenia skutecznej transformacji i dzielą się swoim doświadczeniem w tym zakresie.
Od wejścia w życie tzw. ustawy antycovidowej każdy pracodawca był zmuszony do dostosowania się do nowych warunków pracy – obsługa kadrowa w wielu przedsiębiorstwach weszła na inny – zdigitalizowany poziom. Było to konieczne, ponieważ procesy HR’owe musiały trwać, obowiązki względem pracowników oraz państwa musiały być dotrzymywane.
W tym roku, 10 stycznia Sejm przyjął nowelizację przepisów Kodeksu pracy, które prawdopodobnie zaczną obowiązywać już za dwa miesiące. Tym samym ustawodawca uregulował kwestie pracy zdalnej na stałe, dlatego powrót do przeszłości nie będzie możliwy.
Organizacje, które chcą skalować swój biznes, rozwijać się budować przewagę konkurencyjną powinny obrać kierunek na digitalizację. Pomimo tego, że nakłady na cyfryzację rosną, wciąż jeszcze wiele firm nie decyduje się wejść na tę ścieżkę.
Co jest hamulcem, wpływającym na decyzje o transformacji cyfrowej?
Z wielu rozmów przeprowadzonych z decydenatmi przez ekspertów Unit4 Teta wynika, że najwięcej pytań dotyczy trzech obszarów: powodów, dla którcyh warto zaimplementować rozwiązania cyfrowe, nakładu czasowego oraz kosztów. Stąd wniosek, że wątpliwości, które pojawiają się u decydentów wynikają przede wszystkim z braku szczegółowych informacji o przebiegu wdrożenia.
Poradnik od Unit4 Teta to 56 stron wypełnionych po brzegi aktualną wiedzą. Składa się z 3 kroków, czyli 3 części, a każda z nich odpowiada na inne pytania:
Poradnik o procesie digitalizacji można pobrać bezpłatnie ze strony Unit4 Teta: Unit4 | Nowoczesny poradnik o digitalizacji procesów HR